Αγαπητές μαθήτριες,

Αγαπητοί μαθητές,

Στα πλαίσια των κοινωνικών δράσεων του 4ου ΓΕΛ Χαϊδαρίου σας ανακοινώνουμε την πρόθεσή μας και ζητούμε την συνδρομή σας ώστε :

1. Να συλλέξουμε ρούχα ενηλίκων (ανδρικά και γυναικεία), βιβλία και dvd για την ενίσχυση της ιματιοθήκης, της δανειστικής βιβλιοθήκης και της κινηματογραφικής λέσχης του Κέντρου Ημέρας Αστέγων Αθηνάς της ΜΚΟ Praxis (Δεληγιώργη 26-28, Μεταξουργείο)
  2. Να συλλέξουμε φαρμακευτικό υλικό για την ενίσχυση των Γιατρών του Κόσμου προκειμένου να ενισχυθεί η ανθρωπιστική βοήθεια για τον λαό της Ουκρανίας (αιμοστατικά, αλοιφές εγκαυμάτων, αντιισταμινικά φάρμακα, αντιπυρετικά, αντισηπτικά, γάζες, αντιφλεγμονώδη, επιστρώματα, ισοθερμικές κουβέρτες, λευκοπλάστ, παυσίπονα, σύριγγες με βελόνες, φλεβοκαθετήρες)

Η συλλογή των ειδών θα γίνεται στο χώρο του σχολείου έως τις 18 Μαρτίου 2022.