Για την ολοκλήρωση της εγγραφής/ανανέωσης εγγραφής των μαθητών/τριών  στο σχολείο μας θα πρέπει να κατατεθούν έως την έναρξη των μαθημάτων τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Φωτοτυπία της ταυτότητας του μαθητή/της μαθήτριας  ή Πιστοποιητικό του Δήμου/Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα του οποίου είναι εγγεγραμμένος/η ο/η μαθητής/τρια

2. Υπεύθυνη δήλωση που συμπληρώνεται από τον κηδεμόνα που πραγματοποίησε την ηλεκτρονική εγγραφή με τους κωδικούς taxis

3. Υπεύθυνη δήλωση συναίνεσης έτερου κηδεμόνα

Για τους μαθητές της Α' τάξης απαιτείται επιπλέον:

4. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας (Α.Δ.Υ.Μ.) υπογεγραμμένο από ιατρό (έως και 30/09/2023)

Εάν τα δικαιολογητικά προσκομισθούναυτοπροσώπως,θα φέρουν το γνήσιο της υπογραφής του κηδεμόνα και του έτερου κηδεμόνα του μαθητή/της μαθήτριας (από Κ.Ε.Π. ή μέσω της εφαρμογήςgov.gr). Εάν αποσταλούν ηλεκτρονικά στο e-mail του σχολείου (mail@4lyk-chaid.att.sch.gr),θα πρέπει να είναισε μορφήpdfκαινα φέρουν το γνήσιο της υπογραφής (από Κ.Ε.Π. ή μέσω της εφαρμογήςgov.gr)του κηδεμόνα του μαθητή/της μαθήτριας και ως θέμα στο ηλεκτρονικό μήνυμα θα είναι το όνομα του μαθητή/της μαθήτριας και η τάξη.